/akn/my/act/pub/2024/273
PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA
The full official text, structured for quick navigation. Copy any provision or jump straight to a section.
- Type
- P.U. (B)
- Status
- In force
- Enacted
- 2024
Quick answer
About this p.u. (b)
PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA is Malaysia P.U. (B), cited as P.U. (B) 273 2024, currently marked in force and first recorded in 2024.
Opening note
Preamble
- MENGIKUT subseksyen 24(1) Akta Kesalahan Pilihan Raya 1954 [Akta 5], diberitahu bahawa penyata berkenaan dengan belanja pilihan raya dan pernyataan yang dibuat berkenaan dengan belanja pilihan raya telah diterima oleh Pengarah Pilihan Raya Negeri Selangor daripada calon yang dinamakan dalam ruang (1) Jadual pada tarikh yang dinyatakan dalam ruang (4). Mana-mana orang boleh memeriksa dan apabila dibayar fi yang ditetapkan boleh membuat cabutan daripada penyata dan pernyataan itu di pejabat Pengarah Pilihan Raya Negeri Selangor pada waktu pejabat pada mana-mana hari bekerja dalam tempoh enam bulan dari tarikh Notis ini disiarkan dalam Warta. ELECTION OFFENCES ACT 1954 NOTICE UNDER SUBSECTION 24(1) RETURN AND STATEMENTS OF ELECTION EXPENSES SELANGOR IN ACCORDANCE with subsection 24(1) of the Election Offences Act 1954 [Act 5], it is notified that the return in respect of election expenses and the statements made in respect of the election expenses were received by the State Elections Director of Selangor from the candidate named in column (1) of the Schedule on the date specified in column (4). Any person may inspect and on payment of the prescribed fee may make extracts from such return and statements at the office of the State Elections Director of Selangor during office hours on any working day within a period of six months from the date of the publication of this Notice in the Gazette. P.U. (B) 273 3 JADUAL/SCHEDULE
(4)
Calon/
Ejen Pilihan Raya/
Bahagian Pilihan Raya/
Tarikh/
Candidate
Election Agent
Constituency
Date
Khairul Azhari bin Saut
Zainurain bin Jaafar
N.06 Kuala Kubu Baharu 10-6-2024
Pang Sock Tao
Suppiah a/l Kurusamy
N.06 Kuala Kubu Baharu 14-6-2024
Nyau Ke Xin
Raja Nurmunira binti Raja Harman Shah
N.06 Kuala Kubu Baharu 31-5-2024
Hafizah binti Zainuddin
Indera Bakti bin Ariffin
N.06 Kuala Kubu Baharu 13-6-2024
Bertarikh 18 Julai 2024
Dated 18 July 2024
[SPR(S)600-4/1/85; PN(PU2)245/JLD.12]
SHAFIE BIN TAIB
Pengarah Pilihan Raya Negeri Selangor/
State Elections Director of Selangor
Common questions
- What is PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA?
- PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA is Malaysia P.U. (B), cited as P.U. (B) 273 2024, currently marked in force and first recorded in 2024.
- Is PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA still in force?
- Yes — PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA is currently in force.
- When did PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA take effect?
- PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA was first recorded in 2024.
- Where can I read the official version of PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA?
- The official text of PENYATA DAN PERNYATAAN BELANJA PILIHAN RAYA is published at lom.agc.gov.my.