Skip to content
Amendment ActIn force

Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012

The full official text, structured for quick navigation. Copy any provision or jump straight to a section.

Enacted
2012
Sections
8
Languages
MS · EN

Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 is Malaysia Amendment Act, cited as Amendment Act A1436 2012, currently marked in force and first recorded in 2012.

Front matterCover and publication detailsOpen

1

UNDANG-UNDANG

MALAYSIA

Akta A1436

AKTA MESIN CETAK DAN PENERBITAN

(PINDAAN) 2012

Undang-Undang Malaysia 2

AKTA A1436

Tarikh Perkenan Diraja

...

...

18 Jun 2012

Tarikh penyiaran dalam Warta

...

22 Jun 2012

Hakcipta Pencetak H

Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan)

Opening note

Preamble

  1. Suatu Akta untuk meminda Akta Mesin Cetak dan Penerbitan 1984. [ ] DIPERBUAT oleh Parlimen Malaysia seperti yang berikut: Tajuk ringkas dan permulaan kuat kuasa

Seksyen 2

Pindaan seksyen 3

Akta Mesin Cetak dan Penerbitan 1984 [Akta 301], yang disebut “Akta ibu” dalam Akta ini, dipinda dengan menggantikan subseksyen 3(3) dengan subseksyen yang berikut:

“(3) Menteri boleh memberi kepada mana-mana orang suatu lesen bagi menyimpan mesin cetak untuk digunakan atau menggunakan mesin cetak dan dia boleh menolak mana-mana permohonan untuk mendapatkan lesen sedemikian atau boleh pada bila-bila masa membatalkan atau menggantung lesen itu selama apa-apa tempoh yang difikirkannya wajar.”.

UNDANG-UNDANG MALAYSIA

Akta A1436

AKTA MESIN CETAK DAN PENERBITAN

(PINDAAN) 2012

Undang-Undang Malaysia 4

AKTA A1436

Pindaan seksyen 6

Seksyen 3

Subseksyen 6(1) Akta ibu dipinda dengan memotong perkataan

“menurut budi bicaranya yang mutlak”.

Seksyen 4

Penggantian seksyen 12

Akta ibu dipinda dengan menggantikan seksyen 12 dengan seksyen yang berikut:

“Kesahan lesen dan permit

Quoted provision

Seksyen 12

Suatu lesen atau permit yang diberikan di bawah Akta ini hendaklah tertakluk kepada apa-apa syarat sebagaimana yang diendorskan dalam lesen atau permit itu dan hendaklah kekal sah selagi lesen atau permit itu tidak dibatalkan.”.

Pindaan seksyen 13A

Seksyen 5

Subseksyen 13A(1) Akta ibu dipinda dengan memotong perkataan

“dan tidak boleh dipersoalkan oleh mana-mana mahkamah atas apa-apa jua alasan pun”.

Seksyen 6

Penggantian seksyen 13B

Akta ibu dipinda dengan menggantikan seksyen 13B dengan seksyen yang berikut:

“Hak untuk didengar 13B. Seseorang yang diberikan suatu lesen atau permit di bawah Akta ini hendaklah diberi suatu peluang untuk didengar sebelum suatu keputusan untuk membatalkan atau menggantung lesen atau permit itu dibuat di bawah subseksyen 3(3), 6(2) atau 13(1), mengikut mana-mana yang berkenaan.”.

Seksyen 7

Peruntukan kecualian

Suatu lesen atau permit yang telah diberikan dan sah pada tarikh permulaan kuat kuasa Akta ini hendaklah kekal sah selagi lesen atau permit itu tidak dibatalkan, walau apa pun tarikh habis tempoh lesen atau permit itu.

Common questions

What is Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012?
Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 is Malaysia Amendment Act, cited as Amendment Act A1436 2012, currently marked in force and first recorded in 2012.
Is Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 still in force?
Yes — Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 is currently in force.
When did Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 take effect?
Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 was first recorded in 2012.
How many sections does Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 have?
Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 contains 8 sections.
Where can I read the official version of Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012?
The official text of Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 is published at lom.agc.gov.my.

Something wrong on this page?

If one provision's text doesn't match the official source, use Suggest a fix beside that provision — it opens an editor next to the source document. For anything else — a missing amendment, a broken link, out-of-date content, or a removal request — report it here.

Akta Mesin Cetak dan Penerbitan (Pindaan) 2012 (A1436)