/akn/my/act/amendment_act/2024/A1717

AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024

The full official text, structured for quick navigation. Copy any provision or jump straight to a section.

Type
Amendment Act
Status
In force
Enacted
2024
Sections
2
Languages
MS · EN

Quick answer

About this amendment act

AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 is Malaysia Amendment Act, cited as Amendment Act A1717 2024, currently marked in force and first recorded in 2024.

Opening note

Preamble

Suggest a correction
  1. Suatu Akta untuk meminda Akta Zon Bebas 1990. [ ] DIPERBUAT oleh Parlimen Malaysia seperti yang berikut: Tajuk ringkas dan permulaan kuat kuasa

Seksyen 2

Akta Zon Bebas 1990 [Akta 438] dipinda dalam subseksyen 2(1)—

Open as pageSuggest a correction

(a)

dalam takrif “kawasan utama kastam”, dengan menggantikan perkataan “dan Pangkor” dengan perkataan “, Pangkor dan Pulau 1”; dan

UNDANG-UNDANG MALAYSIA

Akta A1717

AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024

Undang-Undang Malaysia 4

Akta A1717

Suggest a correction

(b)

dengan memasukkan selepas takrif “Pihak Berkuasa”

takrif yang berikut:

‘ “Pulau 1” hendaklah mempunyai erti yang sama yang diberikan kepadanya di bawah subseksyen 2(1)

Akta Kastam 1967;’.

Suggest a correction

Common questions

What is AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024?
AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 is Malaysia Amendment Act, cited as Amendment Act A1717 2024, currently marked in force and first recorded in 2024.
Is AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 still in force?
Yes — AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 is currently in force.
When did AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 take effect?
AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 was first recorded in 2024.
How many sections does AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 have?
AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 contains 2 sections.
Where can I read the official version of AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024?
The official text of AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 is published at lom.agc.gov.my.
AKTA ZON BEBAS (PINDAAN) 2024 (A1717) | mylaw.my