/akn/my/act/pua/2014/205

PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014

The full official text, structured for quick navigation. Copy any provision or jump straight to a section.

Open source PDF
Type
P.U. (A)
Status
In force
Enacted
2014
Sections
4

Quick answer

About this p.u. (a)

PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014 is Malaysia P.U. (A), cited as P.U. (A) 205 2014, currently marked in force and first recorded in 2014.

Opening note

Preamble

Suggest a correction
  1. PADA menjalankan kuasa yang diberikan oleh seksyen 5 Akta Kawalan Bekalan 1961 [Akta 122], Menteri membuat perintah yang berikut: Nama

Seksyen 1

Perintah ini bolehlah dinamakan Perintah Kawalan Bekalan (Barang-Barang

Open as pageSuggest a correction

Kawalan) (No. 3) 2014.

Seksyen 2

Barang-barang kawalan

Open as pageSuggest a correction

Jadual diisytiharkan sebagai barang-barang kawalan bagi tempoh dari 14 Julai 2014 hingga 9 Jun 2015.

Jadual

Suggest a correction

JADUAL

BARANG-BARANG KAWALAN

1.

Semua jenis mentega 2.

Semua jenis keju 3.

Semua jenis marjerin 4.

Semua jenis minuman kotak atau botol 5.

Semua jenis serbuk penaik dan esen bagi membuat kuih-muih dan konfeksi 6.

Jeli dan agar-agar 7.

Daging dan jeroan mentah (segar atau dijeruk)

8.

Itik dan burung-burung lain, tidak termasuk ayam 9.

Telur dan telur diawet

10. Buah-buahan mentah yang diimport (segar atau dijeruk)

11. Bawang besar dan bawang merah

12. Bawang putih

13. Cili kering

14. Lada hitam dan semua jenis rempah

15. Kelapa (sebiji atau yang diparut)

16. Semua jenis kacang pea dan kacang

P.U. (A) 205 3

17. Semua jenis kacang tanah

18. Cendawan dan kulat

19. Minyak sapi

20. Asam jawa

21. Makanan laut (dikeringkan atau dijeruk)

22. Tepung beras

23. Tepung jagung

24. Tepung beras pulut

25. Ubi kentang

Dibuat 10 Julai 2014

[KPDN (PGK) (S) 0.5001/4 Jld. 8; PN(PU2)188/VII]

DATO’ SRI HASAN BIN MALEK

Menteri Perdagangan Dalam Negeri,

Koperasi dan Kepenggunaan

P.U. (A) 205 4

CONTROL OF SUPPLIES ACT 1961

CONTROL OF SUPPLIES (CONTROLLED ARTICLES) (NO. 3) ORDER 2014

IN exercise of the powers conferred by section 5 of the Control of Supplies Act 1961

[Act 122], the Minister makes the following order:

Citation 1.

This order may be cited as the Control of Supplies (Controlled Articles)

(No. 3) Order 2014.

Controlled articles 2.

The articles specified in the Schedule are declared to be controlled articles for the period from 14 July 2014 to 9 June 2015.

Jadual

Suggest a correction

CONTROLLED ARTICLES

1.

All types of butter 2.

All types of cheese 3.

All types of margarine 4.

All types of packed or bottled drinks 5.

All types of baking powder and essences for making cakes and confectionery 6.

Jelly and agar-agar 7.

Raw meat and offal (fresh or preserved)

8.

Duck and other birds, excluding chicken 9.

Eggs and preserved eggs

10. Raw imported fruits (fresh or preserved)

11. Onion and shallot

12. Garlic

13. Dried chilies

14. Black pepper and all types of spices

15. Coconuts (whole or scraped)

P.U. (A) 205 5

16. All types of peas and beans

17. All types of groundnuts

18. Mushroom and fungi

19. Ghee

20. Tamarind

21. Seafood (dried or preserved)

22. Rice flour

23. Corn flour

24. Glutinous rice flour

25. Potatoes

Made 10 July 2014

[KPDN (PGK) (S) 0.5001/4 Jld. 8; PN(PU2)188/VII]

DATO’ SRI HASAN BIN MALEK

Minister of Domestic Trade,

Co-operatives and Consumerism

Common questions

What is PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014?
PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014 is Malaysia P.U. (A), cited as P.U. (A) 205 2014, currently marked in force and first recorded in 2014.
Is PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014 still in force?
Yes — PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014 is currently in force.
When did PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014 take effect?
PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014 was first recorded in 2014.
How many sections does PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014 have?
PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014 contains 2 sections.
Where can I read the official version of PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014?
The official text of PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2014 is published at lom.agc.gov.my.