/akn/my/act/pua/2017/169

PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017

The full official text, structured for quick navigation. Copy any provision or jump straight to a section.

Open source PDF
Type
P.U. (A)
Status
In force
Enacted
2017
Sections
4

Quick answer

About this p.u. (a)

PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 is Malaysia P.U. (A), cited as P.U. (A) 169 2017, currently marked in force and first recorded in 2017.

Opening note

Preamble

Suggest a correction
  1. PADA menjalankan kuasa yang diberikan oleh seksyen 5 Akta Kawalan Bekalan 1961 [Akta 122], Menteri membuat perintah yang berikut: Nama

Seksyen 1

Perintah ini bolehlah dinamakan

Open as pageSuggest a correction

Perintah

Kawalan

Bekalan

(Barang-Barang Kawalan) (No. 3) 2017.

Seksyen 2

Barang-barang kawalan

Open as pageSuggest a correction

Jadual diisytiharkan sebagai barang-barang kawalan bagi tempoh dari 10 Jun 2017 hingga 9 Jun 2018.

Jadual

Suggest a correction

JADUAL

BARANG-BARANG KAWALAN

1.

Semua jenis mentega 2.

Semua jenis keju 3.

Semua jenis marjerin 4.

Semua jenis minuman kotak atau botol 5.

Semua jenis serbuk penaik dan esen membuat kuih-muih dan konfeksi 6.

Jeli dan agar-agar 7.

Daging dan jeroan mentah (segar atau dijeruk)

8.

Itik dan burung-burung lain, tidak termasuk ayam 9.

Telur dan telur diawet 10.

Buah-buahan mentah yang diimport (segar atau dijeruk)

11.

Bawang besar dan bawang merah 12.

Bawang putih 13.

Cili kering 14.

Lada hitam dan semua jenis rempah 15.

Kelapa (sebiji atau yang diparut)

P.U. (A) 169 3

16.

Semua jenis kacang pea dan kacang 17.

Semua jenis kacang tanah 18.

Cendawan dan kulat 19.

Minyak sapi 20.

Asam jawa 21.

Makanan laut (dikeringkan atau dijeruk)

22.

Tepung beras 23.

Tepung jagung 24.

Tepung beras pulut 25.

Ubi kentang

Dibuat 9 Jun 2017

[KPDNKK 600-1/2/13; PN(PU2)188/X]

DATO’ SERI HAMZAH BIN ZAINUDIN

Menteri Perdagangan Dalam Negeri,

Koperasi dan Kepenggunaan

P.U. (A) 169 4

CONTROL OF SUPPLIES ACT 1961

CONTROL OF SUPPLIES (CONTROLLED ARTICLES) (NO. 3) ORDER 2017

IN exercise of the powers conferred by section 5

of the

Control of Supplies Act 1961 [Act 122], the Minister makes the following order:

Citation 1.

This order may be cited as the Control of Supplies (Controlled Articles)

(No. 3) Order 2017.

Controlled articles 2.

The articles specified in the Schedule are declared to be controlled articles for the period from 10 June 2017 to 9 June 2018.

Jadual

Suggest a correction

CONTROLLED ARTICLES

1.

All types of butter 2.

All types of cheese 3.

All types of margarine 4.

All types of packed or bottled drinks 5.

All types of baking powder and essences for making cakes and confectionary 6.

Jelly and agar-agar 7.

Raw meat and offal (fresh or preserved)

8.

Duck and other birds, excluding chicken 9.

Eggs and preserved eggs 10.

Raw imported fruits (fresh or preserved)

11.

Onion and shallot 12.

Garlic 13.

Dried chillies 14.

Black pepper and all types of spices 15.

Coconuts (whole or scraped)

P.U. (A) 169 5

16.

All types of peas and beans 17.

All types of groundnuts 18.

Mushroom and fungi 19.

Ghee 20.

Tamarind 21.

Seafood (dried or preserved)

22.

Rice flour 23.

Corn flour 24.

Glutinous rice flour 25.

Potatoes

Made 9 June 2017

[KPDNKK 600-1/2/13; PN(PU2)188/X]

DATO’ SERI HAMZAH BIN ZAINUDIN

Ministry of Domestic Trade,

Co-operatives and Consumerism

Common questions

What is PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017?
PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 is Malaysia P.U. (A), cited as P.U. (A) 169 2017, currently marked in force and first recorded in 2017.
Is PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 still in force?
Yes — PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 is currently in force.
When did PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 take effect?
PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 was first recorded in 2017.
How many sections does PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 have?
PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 contains 2 sections.
Where can I read the official version of PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017?
The official text of PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 is published at lom.agc.gov.my.
PERINTAH KAWALAN BEKALAN (BARANG-BARANG KAWALAN) (NO. 3) 2017 (No. 169)